750 lat Goleniowa – Projektowane Okazje Edukacyjne w Szkole Podstawowej w Krępsku - Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Krępsku
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

750 lat Goleniowa – Projektowane Okazje Edukacyjne w Szkole Podstawowej w Krępsku

W dniach 26 i 27 kwietnia SzkoÅ‚a Podstawowa w KrÄ™psku staÅ‚a siÄ™ „mini Goleniowem”.

 

W gÅ‚ównym holu w zaaranżowanej sali kinowej odbywaÅ‚a siÄ™ projekcja filmu „Goleniów wczoraj i dziÅ›”-  Å›ladami Andrzeja Przeździeckiego. Na wycieczkÄ™ udali siÄ™ uczniowie szkoÅ‚y wraz z opiekunami a oprowadzaÅ‚ nas pan Andrzej Przeździecki. CaÅ‚ość zostaÅ‚a sfilmowana przez uczniów:  Seweryna Kacprzaka, Bartosza Lewandowskiego i Kamila Tappera. Projekcji filmu towarzyszyÅ‚a wystawa zdjęć bÄ™dÄ…cych uzupeÅ‚nieniem wypowiedzi p. Przeździeckiego.

 

Od strony holu, drzwi wejÅ›ciowe do sal lekcyjnych zostaÅ‚y udekorowane tematycznie. Przez drzwi „Å»óÅ‚ty Domek” wchodziÅ‚o siÄ™ do sali dotyczÄ…cej historii Goleniowa. Tutaj wyÅ›wietlana byÅ‚a projekcja animacji poklatkowej „Historia jednej ulicy - Konstytucji 3 Maja”. ZdjÄ™cia do animacji wykonali uczniowie: Kacper Chromy, Igor SzabÅ‚owski i Hubert Wilkowiecki. Tekst w oparciu o książkÄ™ autorstwa Józefa Kazanieckiego „Goleniów – ulice Konstytucji 3 Maja i Szarych Szeregów” opracowaÅ‚a p. Lidia Miszczuk, a czytaÅ‚a uczennica Oliwia Kleszcz. Projekcji towarzyszyÅ‚a wystawa.

 

W oparciu o film o Goleniowie i animacjÄ™ dot. ul Konstytucji 3 Maja przeprowadzane byÅ‚y konkursy i zgadywanki. MÅ‚odsi uczniowie ukÅ‚adali wielkoformatowe puzzle „Brama WoliÅ„ska i KoÅ›cióÅ‚ Å›w. Katarzyny”. Prezentowane byÅ‚y również reprodukcje grafik: Paula H. Bastiana dotyczÄ…ce Goleniowa z kolekcji udostÄ™pnionej naszej szkole przez Å»óÅ‚ty Domek.

 

Kolejne drzwi ozdobione w sylwetÄ™ „Spichlerza” prowadziÅ‚y do Muzeum Przyrodniczego i Puszczy Goleniowskiej. Uczniowie i opiekunowie wybrali siÄ™ na wycieczkÄ™ do rezerwatu przyrody: „Uroczysko ÅšwiÄ™ta” im. Profesora MieczysÅ‚awa Jasnowskiego. O chronionych gatunkach roÅ›lin i zwierzÄ…t opowiadaÅ‚a podczas wycieczki p. Dyrektor Iwona Bondar. ZdjÄ™cia z wycieczki prezentowane w sali naszego muzeum wykonali uczniowie: Gabrysia Marut, Bartek Marut, Oliwia Kleszcz, Dagmara Szczepaniak. Na ekspozycji pokazywane byÅ‚y również skóry lisów, jenota, dzika i jelenia; poroża jeleni i daniela parostki kozÅ‚ów, szable dzika; szyszki, huby, mchy i porosty wypożyczone z NadleÅ›nictwa Goleniów i pochodzÄ…ce z prywatnych kolekcji przyjacióÅ‚ szkoÅ‚y. W sali  przyrodniczej uczniowie rozwiÄ…zywali konkursy i zgadywanki dot. zwierzÄ…t i roÅ›lin przygotowane przez p. MaÅ‚gorzatÄ™ Jendrzejczak, sÅ‚uchali gÅ‚osów ptaków i przyglÄ…dali siÄ™ ich sylwetkom oraz sÅ‚uchali gawÄ™d o ptakach i zwierzÄ™tach doktora Andrzeja Kruszewicza. Na potrzeby naszego „Muzeum Przyrodniczego”, uczennica Basia HaÅ‚as udostÄ™pniÅ‚a swoje zbiory książkowe i multimedialne.  

 

Drzwi ozdobione w sylwetÄ™ „Bramy WoliÅ„skiej” otwieraÅ‚y siÄ™ na warsztaty ceramiczne „Wylepianki”, które prowadzili paÅ„stwo: Marta WlaźliÅ„ska i Waldemar BÄ…k. Uczniowie dowiedzieli siÄ™ wiele o produkcji i obróbce ceramiki oraz wykonywali prace w glinie na tematy: Brama WoliÅ„ska, Herby Goleniowa oraz wÅ‚asny temat dowolny. Szkolna Å›wietlica zamieniÅ‚a siÄ™ w Goleniowski Dom Kultury gdzie dzieci uczyÅ‚y siÄ™ grać na fletach i dzwonkach HejnaÅ‚ Goleniowa pod kierunkiem p. Wioletty SÅ‚omiÅ„skiej, Å›piewaÅ‚y piosenkÄ™ do melodii: „SzÅ‚a dzieweczka…” ze zmienionym przez p. MagdalenÄ™ KorzeniewskÄ… tekstem dostosowanym do Goleniowa i okolic. WyszywaÅ‚y i haftowaÅ‚y herby Goleniowa pod kierunkiem p. Justyny Grzeszczuk. Sala Gimnastyczna zamieniÅ‚a siÄ™ w OÅ›rodek Sportu i Rekreacji gdzie dzieci uczyÅ‚y siÄ™ grać w tenisa ziemnego pod kierunkiem pana Marcina Finke.

 

MaÅ‚y hol byÅ‚ miejscem wielkoformatowej pracy malarskiej. Mural dotyczÄ…cy zabytków i herbów Goleniowa zaprojektowany przez p. EwÄ™ Biniek malowaÅ‚y dzieci pod jej kierunkiem. W salach lekcyjnych klas 1-3 dzieci pod kierunkiem pan: BogusÅ‚awy Boruk i Doroty Sobczak wylepiaÅ‚y z masy solnej i malowaÅ‚y herby Goleniowa, tworzyÅ‚y Lap – booki,  SÅ‚uchaÅ‚y Audio – booka z legendami goleniowskimi nagranego przez uczniów: ZosiÄ™ Cioroch, MichalinkÄ™ Cioroch, OliwiÄ™ Kleszcz, KlaudiÄ™ Jakutowicz i Huberta Wilkowieckiego.

 

Dzieci z grupy przedszkolnej i wczesnoszkolnej malowały, wyklejały herby, układały puzzle dot. Goleniowa, słuchały legend goleniowskich.

 

Nad caÅ‚oÅ›ciÄ… czuwaÅ‚a p. Magdalena Korzeniewska

Data dodania: 2018-04-27 15:41:00
Data edycji: 2018-05-24 16:08:09
Ilość wyświetleń: 697
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej