Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ferie zimowe

 

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele
szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego!

Przed nami ferie zimowe – czas relaksu i odpoczynku po semestrze wytężonej pracy.

Życzę Państwu udanych i bezpiecznych ferii, spędzonych w gronie najbliższych. Dziękując za Państwa dotychczasową pracę, mam nadzieję, że w następnym semestrze spotkamy się wypoczęci, pełni sił i gotowi na nowe wyzwania.

 

Drodzy uczniowie!

Wykorzystajcie okres ferii jak najlepiej. Zdobądźcie nowe doświadczenia, wrażenia,
a przede wszystkim zyskajcie nowych przyjaciół. Wypoczywając, cieszcie się wolnym czasem, realizując swoje plany i rozwijajcie zainteresowania.

Podczas wypoczynku pamiętajcie o bezpieczeństwie! Nie zapominajcie
o odpowiedzialności! Spędzajcie czas aktywnie, bo ruch jest warunkiem zdrowego życia. Wróćcie do swoich szkół uśmiechnięci, zdrowi, pełni nowych sił i energii.

Życzę Wam kreatywnego i udanego wypoczynku!

 

Szanowni Rodzice!

Życzę Wam, by czas ferii zimowych przyniósł wiele radości i  pięknych chwil spędzonych wspólnie z Waszymi dziećmi. Aby te dni były pełne wesołego towarzystwa, niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu.

Niektórzy z Państwa z pewnością skorzystają z oferty zimowych wyjazdów, kierowanej
do Waszych dzieci przez różne organizacje. Pamiętając, jak ważne jest zapewnienie
im bezpieczeństwa, zachęcam do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie w zakładce „Rodzice i uczniowie -> Wypoczynek -> Ferie zimowe 2020”.

Mogą tu Państwo dowiedzieć się nie tylko jakie obowiązki spoczywają na organizatorze takiego wypoczynku, ale także jak sprawdzić jego wiarygodność i jak upewnić się,
że Wasze dziecko będzie spędzać ten czas w sposób bezpieczny i kreatywny. Na wskazanej stronie znajdą Państwo również ważne informacje i numery telefonów zarówno
do Kuratorium Oświaty, jak i pozostałych służb i inspekcji, z którymi w tej kwestii współpracujemy.

Warto pamiętać, że za zapewnienie dzieciom i młodzieży szkolnej bezpiecznych warunków wypoczynku odpowiedzialny jest jego organizator. Macie Państwo prawo wymagać dokumentu poświadczającego zgłoszenie w Ministerstwie Edukacji Narodowej organizowanych przez niego form wypoczynku. Organizatorzy mają także obowiązek udzielenia rodzicom wszelkich informacji o warunkach wypoczynku, o programie pracy wychowawczej z dziećmi, kwalifikacjach zatrudnionych wychowawców oraz o sposobie zapewnienia opieki medycznej uczestnikom wypoczynku.

Wykaz wszystkich zarejestrowanych form wypoczynku znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl. Tam również znajdą Państwo szereg ważnych informacji i  poradników związanych z bezpiecznym wypoczynkiem Państwa dzieci.

 

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Zachodniopomorski Kurator Oświaty

 

 

 Magdalena Zarębska-Kulesza

 

Data dodania: 2020-02-07 10:57:50
Data edycji: 2020-02-07 11:01:59
Ilość wyświetleń: 291
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej