Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

16 października obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona – Jana Pawła II. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od udziału całej społeczności szkolnej we Mszy Świętej, odprawianej w kościele parafialnym przez księdza Mariusza Cywkę. Po mszy udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie odbyła się druga część obchodów. W tym roku były to zajęcia tematycznie związane z osobą naszego Patrona. Starsi uczniowie w pokoju zagadek – Escape Room –, korzystając z czytników kodów, odszyfrowywali informacje o ukrytych w sali kopertach z zadaniami dotyczącymi Jana Pawła II. Za właściwe rozwiązanie zadania otrzymywali litery, tworzące hasło, dzięki któremu mogli odnaleźć klucz od sali i wydostać się z niej. W Trawel’s Room obejrzeli krótki film o Janie Pawle II, następnie wykonali test on-line dotyczący pielgrzymek Papieża. Kolejne zadanie polegało na zaznaczeniu na mapie świata jak największej liczby państw, które odwiedził Jan Paweł II.

Młodsi uczniowie brali udział w „ Papieskim czytaniu”. Podczas tych zajęć słuchali fragmentów książki Elizy Piotrowskiej „Święty Jan Paweł II”, a następnie rozwiązywali krzyżówki, w których musieli wykorzystać zapamiętane informacje. Dla nich również przeznaczone były zajęcia plastyczne, tematycznie nawiązujące do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”. Dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Ja i mój tata”.

W świetlicy szkolnej wszyscy mogli „zaśpiewać i zagrać dla Patrona”, a w kuchni upiec pyszne kremówki. Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia sportowe „Lolek na bramce”, podczas, których rozgrywano mecze piłki nożnej.

Wszyscy uczniowie za udział w zajęciach otrzymali pamiątkowe medale.

Data dodania: 2018-10-17 14:14:28
Data edycji: 2018-10-17 15:53:05
Ilość wyświetleń: 414
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej