Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„ZUPEŁNIE INNA LEKCJA PRZYRODY”

„ZUPEŁNIE INNA LEKCJA PRZYRODY”

„ZUPEŁNIE INNA LEKCJA PRZYRODY”- w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Woliński Park Narodowy, tajemnicze jezioro Gardno , chłód wiatru od morza i schronienie przed palącym słońcem  pod zielonym, szczelnym parasolem liści buczyny pomorskiej to atrakcje kolejnej  naszej wyprawy na wyspę Wolin.

Uczniowie klasy IV i VIII brali dziś udział w zajęciach terenowych na temat „Zlewnia jeziora Gardno- obieg wody w ekosystemach”. Była to okazja do  utrwalenia i sprawdzenia umiejętności nabytych do tej pory np. określania kierunków, orientowania i korzystania z mapy poziomicowej, przypomnienie obiegu wody w przyrodzie i jej znaczenia w ekosystemach.

 Nowym doświadczeniem było badanie ph wody oraz zbieranie próbek do badania stopnia eutrofizacji zbiornika jakim jest polodowcowe jezioro Gardno. W profesjonalnym laboratorium ośrodka obserwowaliśmy  przez mikroskop przeróżne grupy organizmów żyjące w czystych, naturalnych wodach zbiornika .

Na plaży, wszyscy entuzjastycznie powitali  Bałtyk nie patrząc na zmoczone buty, spodnie i inne części garderoby. Morska bryza zapraszała nas do letniej przygody, na którą niecierpliwie już wszyscy czekamy.

Data dodania: 2019-06-14 07:53:49
Data edycji: 2019-06-14 07:55:27
Ilość wyświetleń: 284
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej